National Taipei University of Technology

Taipei,Tchaj-wan
Taipei1, Sec. 3, Zhongxiao E. Rd.,Tchaj-wanView on Google Mapshttp://www-en.ntut.edu.tw/bin…

National Taipei University of Technology (Taipei Tech) byla založena v roce 1912 (tedy v roce, kdy se zrodila Čínská republika), jako průkopník v oboru akademických ústavů věnovaných průmyslovému vzdělání.

National Taipei University of Technology nabízí 19 bakalářských programů, 30 magisterských programů a 21 doktorských programů v rámci 6ti vysokých škol. Mezi programy je i 6 mezinárodních programů, vyučovaných v angličtině.

• Business and Administration, Economics • Chemistry • Electronics • Engineering • Risk Management

Freemover
    do 30. 06. 2022
    24. 04. 2019

• studijní oborElectronics
    • fakultaFakulta aplikované informatiky
    • akademický rok2019

NTUT byla bezkonkerunční zkušenost a tuto instituci můžu doporučit všem co zvažují výměnný pobyt v zahraničí. Kampus se nachází téměř ve středu Taipei, takže máté možnost se dostat kamkoliv v relativně krátkém čase. Přestože je kampus menších rozměrů, tak si vůbec nepřipadáte, že jste na univerzitě, ale spíše v parku, protože všude je zeleň. V rámci pobytu jsem studoval managment a informatiku. Všichni vyučující se snažili být přátelští, nápomocní a hlavně komunikativní. Po jazykové stránce, až na pár výjimek se není problem domluvit v anglickém jazyce, pokud mluvíte pomaleji a správně artikulujete. S výběrem předmětů nebyl problém, stačí dojít do třídy, která v anglickém jazyce a domluvit se s vyučujícím jestli má místo. Látka v porovnáním s vyukou v ČR je snadnější, ale zajimavá. Po příjezdu dostanete školní kartu, kterou používáte pro vstup do kampusu a pokud bydlíte na školních kolejích, tak i pro vstup do budovy. Kartu můžete využít po vložení peněz na nákupy, cestování metrem a veřejnou dopravou. Pokud nechcete bydlet na privátu, doporučuju jedině On-campus dormitory, které jsou 2 minuty pěšky od školy.

Haishan dormitory, které jsou vzdálené 45 minut od školy, jsou na okraji Taipai v areálu střední školy. V letním semestru menší negativu, teplo bez klimatizace se nedá přežít a začátkem května deštné období.

Jednoznačně doporučuji NTUT, international office a zaměstatnanci jsou velicé nápomocní a pomůžou s čímkoliv budete potřebovat. Stejné platí i o lidech, kteří bydlí a pracují v Taipei. Jídlo z NIghtmarketů rozhodně stojí za ochutnání, protože kažý si tam najde něco co mu bude chutnat.

• studijní oborBusiness and Administration, Economics
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

Univerzitní kampus je plný zeleně, nachází se zde dva obchody a spousta laviček. Ze začátku se člověk musí zorientovat co kde se nachází a objevit všechna zákoutí. V obchodech v kampusu mají studenti slevu. Školní budovy z venčí nepůsobí zrovna nejlepším dojmem, ale uvnitř jsou z velké části zrekonstruované a po technologické stránce dobře vybaveny. Školní karta neslouží jenom pro vstup do kampusu, ale po nabytí peněz s ní zaplatíte v obchodě a poslouží jako elektronický lístek na všechny druhy dopravy ve městě. Buddy systém zde funguje dobře, studenti plánují různé společné akce a jsou vždy nápomocni.

Pokud bydlíte na Haishan Dormitory máte to do školy 45 min. a víc. Není to zrovna příjemné, když tu cestu absolvujete 2x denně. Výběr předmětů na designové obory funguje principem navštěvování hodin a dotazování se profesorů jestli budou ochotni nebo schopni vyučovat v anglickém jazyce. Studenti IT oborů nebudou mít problémy.

Milí a nápomocní lidé. Jídlo na night marketech a v pouličních restauracích je levné. Na ostrově je stále co objevovat a nuda zde nebude.

• studijní oborBusiness and Administration, Economics
    • akademický rok2018

NTUT je moderná univerzita s perfektnou lokalitou a s veľmi priateľským a ochotným prístupom najmä zo strany profesorov a koordinátorov pre zahraničných študentov. Obtiažnosť zalezi hlavne na výbere predmetov. Ja som si vybral fakultu Business Management, kde profesori plynulo hovorili po anglicky a okrem zopár skúšok a projektov toho nevyžadovali neúmerne vela. Viem ale ze predmety z inych fakult boli vacsinou v cinstine alebo ciastocne v činstine, aj napriek tomu, že v opise predmetu bola angličtina. Velmi som ocenil možnosť ubytovania na intraku NTUT. Napriek tomu, že izba a spoloclčné priestory boli na tom dost zle, lokalita a cena je bezkonkurenčná (9000 TWD/sem.) Ak si nieste isty s výberom krajiny tak Taiwan vrelo odporucam a s radostou mozem povedat ze to bola zatial jedna z najlepsich etap mojho zivota. Cestovatelske zazitky a neuveritelny kolektiv priatelskych ludi z krajín z celého sveta. Z krajiny odchádzam so smútkom, avšak plný nových skúsenosti a vedomosti, ktore by mal každý študent zažiť.

V areali campusu nekupite pivo